Meciul de tenis Simona Halep – Ekaterina Aleksandrova este LIVE SCORE aici

Simona Halep, locul 2 mondial, joacă, vineri, cu rusoaica Ekaterina Aleksandrova, în sferturile de finală ale Gippsland Trophy, turneu de tenis desfăşurat la Melbourne, în Australia.UPDATE, 09.20: Aleksandrova, locul 33 mondial, domină categoric ostilităţile şi în actul al doilea al meciului, conducând cu 1-0 la seturi şi 4-1 la game-uri.Simona Halep a cedat clar în primul set al confruntării cu Ekaterina Aleksandrova, scor 2-6, după ce a avut 2-0 la game-uri, iar apoi nu a mai reuşit să impună ritmul jocului.Simona Halep caută să-şi ia revanşa împotriva Ekaterinei Aleksandrova, după ce a pierdut în faţa acesteia la Beijing, în 2019, scor 2-6, 3-6.Simona Halep a început cu dreptul turneul de la Melbourne, obţinând o victorie clară împotriva nemţoaicei Laura Siegemund, 6-2, 6-4. Simona Halep caută să profite de meciurile jucate la Gippsland Trophy pentru a se încălzi pentru Australian Open 2021, primul Grand Slam de tenis al anului, competiţie ce ar urma să înceapă luni şi să se desfăşoare la Melbourne, în acelaşi complex sportiv în care se joacă şi meciurile de la Gippsland Trophy.

Sursa: Observator