Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Linz. Revanşă cu Aliaksandra Sasnovich, urmează Jasmine Paolini

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Linz. Simona Halep (30 de ani, 22 WTA) a trecut, marţi, de Aliaksandra Sasnovich (27 de ani, 88 WTA) în optimile de finală ale turneului de la Linz, scor 7-5, 6-3.

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la LinzAlte Articole

Primul rezultat al necropsiei lui Petrică Mâțu Stoian! De …

Adrian Mutu a pierdut 3 milioane de euro! Afacerea care aproape …Ciobănescul carpatin a devenit mascota echipei naţionale de …

Simona Halep și-a luat, astfel, revanșa în fața bielorusei, după înfrângerea de la Indian Wells, după un meci în care a trecut prin câteva momente dificile. Românca a început furtunos meciul. A făcut rapid 4-0, după două break-uri, dar a urmat o cădere bruscă, iar bielorusa a profitat imediat şi a egalat la 4. De la 5-5, Simona Halep a forțat și a câștigat două game-uri, adjudecându-și setul cu 7-5. Halep a început la fel de bine și setul secund. A condus cu 3-0 și s-a menținut în avantaj până la final. Sasnovich a câștigat 3 game-uri, dar românca nu a mai avut probleme și a câștigat setul cu 6-3.

Cum şi-a amenajat Simona Halep vila de la Izvorani. Viaţa opulentă pe care o duce tenismena – FOTO

Pentru Simona Halep urmează duelul cu Jasmine Paolini (25 de ani, 51 WTA). Italianca a trecut de Dayana Yastremska (6-4, 3-6, 6-2) în primul tur și de Saisai Zheng (6-1, 2-6, 6-4) în optimile de finală.  Acesta va fi al doilea meci între Halep și Paolini. Cele două s-au mai întâlnit în 2020, la Roma, când fostul lider WTA s-a impus cu 6-3, 6-4.

Simona Halep şi Toni Iuruc au stabilit data nunții! Când se vor cununa religios şi unde va fi marea petrecere

Cine este fosta soție a lui Petrică Mâțu Stoian! Aceasta l-a cunoscut pe artist în…

Sursa: RomaniaTV