UPDATE Delegații PLUS au votat coordonatorii regionali pentru fiecare dintre cele 9 regiuni, potrivit unui anunț pe Facebook.

Regiunea București-Ilfov1.

Oana Țoiu2. Ștefan Pălărie3.

Diana Stoica4.

Dragoș Pîslaru5.

Adina Săniuță googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1572331674877-0'); }); Regiunea Centru1.

George Aurelian Cățean2.

Tudor-Ionuț Oprea3.

Ioana-Ștefana Roman4.

Andreea Mihaela Mitrofan Rădoiu5.

Oana Maria Ungur Regiunea Diaspora1.

Cristina Luca2.

Gabriela Mirescu Gruber3.

Bogdan Deleanu4.

Oana Ursache5.

Oana Maria Duma Regiunea Nord-Est1.

Liviu Iolu2.

Ramona Strugariu3.

Diana Zaharia4.

Daniel Șandru5.

Gianina Ursu googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1572332232519-0'); }); Regiunea Nord-Vest1.

Adina Bufnea2.

Adela Lile3.

Florin Sabou4.

Alin Prunean5.

Mihai-Cătălin Pop Regiunea Sud-Est1.

Cristina Rizea2.

Daniela Giurcă3.

Dan Ionescu4.

Ovidiu Țentea5.

Robert Predescu Regiunea Sud-Muntenia1.

Andrei Lupu2.

Diana-Letiția Dumitriu3.

Cristian Irimiea4.

Raul Pop5.

Mihai Radovicescu googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1572332257071-0'); }); Regiunea Sud-Vest Oltenia1.

Alin Cristian Mituța2.

Victor Giosan3.

Iustin Dumitrescu4.

Andra Gabriela Dică5.

Marius Gabriel Vîlcu Regiunea Vest1.

Oana Chirilă2.

Kinga Târlea3.

Diana Amza4.

Sabin Răciu5.

Radu Vlădescu _______ Convenţia Naţională PLUS se desfăşoară sâmbătă şi duminică, urmând să fie votaţi preşedintele şi coordonatorii regionali.

De asemenea, vor fi votaţi membrii Comisiei de Cenzori, scrie News.ro.

Atribuţiile cordonatorilor regionali sunt, conform Statutului partidului, asigurarea colaborării şi schimburilor de experienţă dintre filialele judeţene PLUS din aceeaşi regiune, implementarea unitară la nivel regional a hotărârilor structurilor de conducere ale PLUS de la nivel naţional, precum şi reflectarea în politicile propuse de PLUS la nivel naţional a ideilor, propunerilor şi nevoilor identificate la nivel regional. În cadrul Convenţiei vor fi desemnaţi prin vot maximum cinci coordonatori regionali pentru fiecare dintre următoarele zone geografice, alegând dintre primii 10 candidaţi din fiecare regiune, clasaţi în ordinea voturilor obţinute în cadrul alegerilor regionale: - Regiunea Nord-Est, cuprinzând judeţele Suceava, Botoşani, Neamţ, Iaşi, Bacău, Vaslui; - Regiunea Sud-Est, cuprinzând judeţele Vrancea, Galaţi, Buzău, Brăila, Tulcea, Constanţa; - Regiunea Sud-Muntenia, cuprinzând judeţele Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Ialomiţa, Călăraşi, Giurgiu, Teleorman; - Regiunea Sud-Vest-Oltenia, cuprinzând judeţele Vâlcea, Gorj, Olt, Dolj, Mehedinţi; - Regiunea Vest, cuprinzând judeţele Hunedoara, Arad, Caraş-Severin, Timiş; - Regiunea Centru, cuprinzând judeţele Harghita, Mureş, Alba, Covasna, Braşov, Sibiu; - Regiunea Nord-Vest, cuprinzând judeţele Maramureş, Satu Mare, Bihor, BistriţaNăsăud, Sălaj, Cluj. - Regiunea Bucureşti-Ilfov, cuprinzând sectoarele Municipiului Bucureşti şi judeţul Ilfov; - Diaspora

Sursa: RomaniaTV