Chindia Târgovişte a învins-o pe FCSB cu scorul de 6-3 (3-0), sâmbătă, la Baza Sportivă FCSB din Bucureşti, într-un meci amical, potrivit paginii de Facbook a clubului din Capitală.

Pentru echipa antrenată de Viorel Moldovan au marcat Andrei Burlacu (2 goluri), Andrei Dumiter (2), Andrei Şerban şi Franck Yameogo, în timp ce Ioan Hora, Harlem Gnohere şi Marko Momcilovic au înscris golurile vicecampionilor.

Jocul a fost împărţit în două reprize a câte 60 de minute, Bogdan Vintilă şi Viorel Moldovan rulând toţi jucătorii pe care i-au avut la dispoziţie în această pauză competiţională prilejuită de meciurile echipelor naţionale.

AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)   Sursa foto: FCSB / Facebook