Gaz Metan Mediaş a remizat pe teren propriu cu Dunărea Călăraşi, scor 0-0, într-un meci disputat duminică în etapa a 6-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Partida a fost slabă, mai ales în repriza a doua, când oaspeţii s-au mulţumit să apere rezultatul.

Echipa ardeleană a avut câteva ocazii importante în prima repriză, prin Buşu, Caiado şi Chamed. În acest sezon, toate cele trei întâlniri dintre Gaz Metan şi Dunărea s-au încheiat 0-0.

Gaz Metan câştigase primele sale cinci meciuri din play-out.

Echipa antrenată de Edward Iordănescu are 32 de puncte şi este pe primul loc în play-out.

Dunărea, cu 17 puncte, este pe locul 7, penultimul.

CS Gaz Metan Mediaş - AFC Dunărea 2005 Călăraşi 0-0, Stadion Gaz Metan - Mediaş Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe) Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Imilian Şerbănică (Bucureşti) - LPF AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Daniela Juncu)